ФУНДАЦІЯ
УКРАЇНСЬКО-ПОЛЬСЬКОЇ
СПІВПРАЦІ
ПАУСІ

Об’єднані громади залучають мешканців до прийняття рішень

повернутись
03 жовтня 2016
Експерти Проекту «Без мешканців не вдасться. Громадські консультації як стандарт функціонування об'єднаних громад» відвідали об’єднані територіальні громади Черкаської області.

Візит відбувся 23-24 вересня у рамках Проекту, що реалізується Фондом «Школа лідерів» (Варшава) та Фундацією польсько-української співпраці ПАУСІ і співфінансується із коштів Польсько-канадської програми підтримки демократії у рамках Програми польської співпраці для розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща і Уряду Канади. В візиті прийняли участь: польський експерт Adam Grzegrzółka, заступник директора Фундації польсько-української співпраці ПАУСІ Костянтин Плоский та експерт проекту Людмила Проценко. В ході візиту група експертів побувала в Білозірській ОТГ Черкаського району, а також Мокрокалигірській та Єрківській ОТГ Катеринопільського району, де відбулись робочі зустрічі з керівниками громад, та ознайомлення з особливостями та результатами проведених громадських консультацій. Adaм Grzegrzółka підкреслив, що проведення громадських консультацій в Польщі сприяло, свого часу, поверненню у звичайних громадян довіри до влади.

Представники Мокрокалигірської ОТГ поділились своїм досвідом проведення консультацій, та продемонстрували результат своєї роботи – парк відпочинку для мешканців в с. Суха Калигірка. Також група експертів довідалась і про інший досвід громади в проведенні консультацій методом анкетування, при вирішенні питання з оренди майна комунальної власності. Представники влади зазначили, що громадські консультації дозволили їм розділити з мешканцями відповідальність за спільно прийняті рішення.

У Білозірській ОТГ було проведено ряд консультацій з різних питань, що дало можливість представникам влади та громади прийти до спільних рішень в спірних питаннях. Представники ОТГ дуже задоволені результатами використання методу громадських консультацій, це дозволило їм уникнути критики та звинувачень у власний адрес з причин одноосібного прийняття рішень. З огляду на наявний позитивний досвід влада громади планує і на далі використовувати даний метод. Наразі заплановано проведення ще двох консультацій, а третя саме в процесі втілення.

Єрківська ОТГ також затвердила в своїй громаді Положення про Громадські консультації, і планують ближнім часом скористатись цим методом при вирішенні питання щодо створення ЦПМСД (Центр первинної медико-санітарної допомоги).

В кожній громаді радо зустрічали експертів, демонстрували свої досягнення за період об’єднання в ОТГ.

Проект Напрямок