Тренінг для тьюторів громадського бюджету

Тренінг для тьюторів громадського бюджету

26-Feb-2017

У місті Ірпінь 17 – 19 лютого пройшов тренінг для тьюторів громадського бюджету. Захід відбувався у рамках проекту "Публічні бюджети від А до Я: Інформування, активізація та залучення громадянського суспільства", який реалізується Фондом Східна Європа та Фундацією польсько-української співпраці ПАУСІ за фінансової підтримки Європейського Союзу та проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС).

Учасниками були експерти-практики з дванадцяти міст України: координатори бюджетів участі, члени робочих груп, автори проектів. Вітальне слово мали донори та партнери проекту: керівник сектору бюджетної політики Представництва Європейського Союзу в Україні Наталія Старостенко, головний експерт з питань місцевого врядування та розвитку проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС) Ігор Лепьошкін, заступник виконавчого директора Фундації польсько-української співпраці ПАУСІ Костянтин Плоский та менеджер програм Фонду Східна Європа Юрій Піскалюк.

На тренінгу учасники вдосконалювали свої знання щодо досвіду впровадження громадських бюджетів, проведення семінарів та тренінгів. Після завершення тренінгу експерти надаватимуть допомогу 11 містам та об’єднаним територіальним громадам, які в 2017 році запроваджуватимуть громадські бюджети.

Список громад – учасників проекту:

м. Миколаїв;

м. Харків;

м. Кропивницький;

м. Енергодар (Запорізька область);

м. Долина (Івано-Франківська область);

м. Біла Церква (Київська область);

м. Сєвєродонецьк (Луганська область);

м. Дрогобич (Львівська область);

м. Миргород (Полтавська область);

Балтинська ОТГ (Одеська область);

Білозірська ОТГ (Черкаська область).

Нагадаємо, що проект передбачає проведення семінарів, тренінгів, надання консультацій та супроводження процесу запровадження громадського бюджету, проведення навчальних візитів, фінансову підтримку інформаційної кампанії та організації етапів громадського бюджету, надання програмного забезпечення для здійснення голосування мешканців.

Тренери заходу:

Уршуля Маєвська, м. Варшава, за освітою – сходознавець, журналіст, медіатор. Отримала освіту за напрямком «консультації з громадськістю і вирішення соціальних конфліктів». Протягом 10 років працювала в міській раді м. Варшави. Протягом певного періоду часу очолювала Центр суспільних комунікацій, зокрема, займалась проблемами суспільної комунікації, інструментами партиципації, а саме, партиципаторним бюджетом, консультаціями з громадськістю, а також питаннями співпраці з громадськими організаціями та підтримкою місцевої активності. Працює як незалежний експерт в галузі партиципації із різними організаціями у Польщі та за кордоном, у тому числі як координатор бюджету участі в Грузії. Була тренером з бюджету участі на семінарах Фундації ПАУСІ у 2016 році.

Анжела Старовойтова - експертка у неформальній освіті та партисипативних методах, що використовують індивідуальний підхід для створення безпечної атмосфери довіри, що сприяє персональним трансформаціям та зміні відношення. Має 15-річний досвід організації та проведення семінарів на теми етичного лідерства, критичного мислення, миротворення, особистого та організаційного розвитку. Одна з засновниць та 5 років була Головою Правління міжнародної НГО “Основи Свободи”. Зараз вона діє як експерт у ОБСЄ та ПРООН з проведення діалогів, форумів та інших заходів по сприянню соціальної згуртованості в Україні. Проводила семінари Фундації ПАУСІ з оцінки процесу громадського бюджету у містах України у 2016 році.

Леонід Донос - закінчив Полтавський державний педагогічний університет, Міжрегіональну Академію управління персоналом. Студент школи урбаністики CANactions. Працює менеджером проектів фундації ПАУСІ, керівником відділу бюджету участі Інститут розвитку міста Полтави. Менеджер першого форуму практиків громадських бюджетів України. Бере участь у міжнародних проектах розвитку демократичного суспільства, інтегрованого розвитку міст. Вивчає досвід Республіки Польща щодо функціонування місцевого самоврядування та громадянського бюджету. Член робочих груп з питань реалізації громадського бюджету у місті Полтаві та Полтавській області.

Учасники про враження від тренінгу:

Файфурка Орест, координатор громадського бюджету Львова:

«Насамперед хочу подякувати колегам за ці три дні, які ми провели разом.  Ми плідно працювали у групах, розкладаючи "по поличках" усі складові процесу громадського бюджету.  Цікаво було почути про досвід впровадження громадського бюджету в Грузії, його особливості. Також корисними були  вправи з модерації та фасилітації, адже практично кожен етап громадського бюджету потребує низки обговорень з різними цільовими групами.  Думаю, отриманий досвід стане в нагоді тьюторам під час їхньої співпраці з містами, які цього року запроваджують громадський бюджет!»

Хорошев Володимир, м. Вінниця, ініціатор та організатор бюджету громадських ініціатив Вінниці:

«Запам`ятовується емоціональний потенціал учасників семінару, гарний настрій і задоволення від роботи над впровадженням бюджету участі».

Харенко Тетяна, координатор громадського бюджету Черкас:

«Найбільше сподобалося основи фасилітації і медіації від Анжели Старовойтової та гра під її модерацією "червоне і синє". Це змусило поглянути на себе і життя по іншому. В той же хочеться відзначити досить професійну та комфортну команду учасників з різноманітним професійним досвідом реалізації громадського бюджету. Гарна команда є запорукою вдалої реалізації будь-якої ідеї.  Із задоволенням зустрілася з усіма ще не раз та хочеться побажати всім нових досягнень, здійснення мрій та внутрішньої рівноваги!».

Синельник Ірина, член робочої групи з громадського бюджету у Чернігові:

«Найбільше запам'яталася командна робота, можливість вирішувати проблемні питання спільно, розробляти і планувати впровадження громадського бюджету у містах, що зголосилися брати участь у проекті. Для мене громадський бюджет - це новий рівень розвитку міської громади, що означає влада і громадськість мають бажання спільно ефективно взаємодіяти з метою розвитку території. Адже реалізація ідей місцевих жителів дозволяє владі побачити через проекти, що насправді хвилює громадян, а людям - донести своє бачення необхідних змін. Це взаємовигідний процес».

Винниченко Наталія, співголова координаційної ради з впровадження громадського бюджету у м.Суми:

«Три дні інтенсивної роботи пройшли майже не помітно. Високий професіоналізм тьюторів та дружня атмосфера тренінгу сприяли легкому засвоєнню матеріалу та чудовому настрою під час навчання. Дякую всім присутнім за той внесок, що Ви зробили під час проведення тренінгу, а організаторам за професійні навички в організації заходу. Практично весь матеріал є або  безцінним надбанням, або можливістю ще раз систематизувати існуючі знання. Дякую друзі  та сподіваюсь на подальші зустрічі та спілкування».

Головко Олeна, координатор бюджeту участі в місті Житомирі:

Найбільше звісно вразили люди. Їх безцінний досвід та креатив, ідeї, якими вони палають та запалюють інших. Партиципаторний бюджет цe зміна свідомості людини та модифікація навколишнього світу. Всі разом ми працюємо над людиноцeнтричним бюджетом, коли потреби мешканців стають статтями видатків бюджету. З кожним днем нас стає всe більшe і разом ми втілимо вeликі зміни. Майбутнє за учасницькими практиками і ми творимо історію