ФУНДАЦІЯ
УКРАЇНСЬКО-ПОЛЬСЬКОЇ
СПІВПРАЦІ
ПАУСІ

ПРОЕКТ ПАУСІ

Проект „Без мешканців не вдасться. Громадські консультації як стандарт функціонування об'єднаних громад”
Проект має на меті мобілізацію і змістовну підтримку громадських лідерів і лідерів місцевого самоврядування в 10 об’єднаних громадах для створення та успішного впровадження інституціоналізованих механізмів громадських консультацій.Проект скерований до органів місцевого самоврядування нових об’єднаних громад в Чернігівській, Черкаській та Полтавській областях.

Проект реалізується Фондом «Школа лідерів» (Варшава) та Фундацією польсько-української співпраці ПАУСІ та співфінансується з коштів Польсько-канадської програми підтримки демократії, що фінансується в рамках Програми польської співпраці для розвитку Міністерства закордонних справ РП і Уряду Канади.

Проект має на меті мобілізацію і змістовну підтримку громадських лідерів і лідерів місцевого самоврядування в 10 об’єднаних громадах для створення та успішного впровадження інституціоналізованих механізмів громадських консультацій.

Безпосередніми учасниками проекту будуть 30 українських громадських лідерів і лідерів місцевого самоврядування. У кожній об’єднаній громаді, що бере участь в проекті, буде створена 3-особова ініціативна група, яка складатиметься з: депутата, працівника виконкому та громадського діяча.

Учасники проекту будуть охоплені усесторонньою підтримкою у формі семінарів, супроводу експертів і консультантів. Також відбудеться навчальна поїздка до Польщі.

Завданням ініціативних груп буде:

  • розробити попередній проект рішення і принципи проведення громадських консультацій у своїй громаді;
  • заручитися підтримкою місцевої влади щодо його впровадження;
  • довести до затвердження радами об’єднаних громад регламентів громадських консультацій;
  • провести громадські консультації на обрану тему у своїй об’єднаній громаді;
  • підсумувати результати консультацій і представити їх мешканцям, місцевій владі, мас медіа і громадським організаціям.

Довготривалим результатом проекту буде підготовка 3 спеціалістів-консультантів для підтримки інших об'єднаних громад у процесі впровадження реформи місцевого самоврядування в Україні, у тому числі впровадження механізму громадських консультацій.

Підсумком діяльності в рамках проекту буде oн-лайн публікація з описом добрих практик проведення громадських консультацій у Польщі та в Україні.

Плоский Костянтин